Lehtmetalli töötlemise tehnoloogia omadused ja rakendamine

- 2021-08-18-

Lehtmetalli tootmine viitab metallplekkmaterjalide, alumiiniumprofiilide ja toruliitmike tühjendamisele või külm- ja kuumvormimisele, muutmata nende ristlõikeomadusi, ja seejärel toimub kokkupanek selliste liideste abil nagu elektrikeevitamine, neetimine ja kruvühendus määratud metallkonstruktsiooni tootmiseks. Võti hõlmab freesimistöölisi, toorikuid, stantsimisstantse, metallmaterjalide puurimist Elektriline keevitamine, kuumtöötlus, pinnatöötlus, neetimine, kokkupanek ja muud mitmesugused tehnilised tööd.

Lehtmetalli tootmine

Lehtmetalli tootmise tehnilised omadused, kuna enamus lehtmetallide tootmisest seisneb külma või kuuma eraldamise ja toorainete vormimises ja tootmises, muutmata põhimõtteliselt metalllehtmaterjalide, alumiiniumprofiilide ja toruliitmike ristlõikeomadusi. Kuna toodetud ja toodetud metallmaterjalid põhjustavad plastist deformatsiooni alla tootmise kõvenemistemperatuuri, ei põhjusta see lõikamist.

Lehtmetalli tootmise valik võib valmistada mitmesuguseid erineva välimuse, spetsifikatsioonide ja omadustega kaupu ning toodetud ja toodetud terasraamkonstruktsiooniga kaupadel on kõrge survetugevus ja paindejäikus ning need võivad täielikult ära kasutada selle kandevõimet.

Lehtmetallkonstruktsioonide kogu tootmis- ja tootmisprotsessis saab iga konstruktsiooni moodustava lisaseadme kokku panna kokkupandavateks komponentideks vastavalt asukohale, spetsifikatsioonide korrelatsioonile ja täpsusnõuetele ning vastavalt ühendusmeetoditele, nagu elektrikeevitamine, neetimine, hammustamine või laiendamine . Seetõttu on projekteerimisskeemi koordineerimisvõime suur.

Ülaltoodud analüüsi põhjal on lehtmetalli tootmise põhijooned järgmised

Võrreldes sepistatud ja valatud osade tootmisega on lehtmetallist kokkupandavate komponentide eelised kerge kaal, metallikomposiitide kokkuhoid, lihtne tootmisprotsess, tootekulude vähendamine ja tootmiskulude kokkuhoid.

„Enamikul laserkeevitusel valmistatud lehtmetallist kokkupandavatest komponentidest on madal tootmistäpsus ja suur keevitusdeformatsioon, seega on pärast keevitamist palju deformatsioone ja parandusi.

â ‘¢ Kuna keevisõmblust ei saa lahti võtta ja ühendada ning seda ei saa parandada, tuleb jäätmete vähendamiseks võtta kasutusele kasulikud kokkupanekumeetodid ja -protseduurid. Kohapeal monteeritakse sageli suurte, keskmise suurusega või suurte kaupade jaoks, nii et seda tuleks kõigepealt tehases proovida. Katsetuses on kohane kasutada lahtivõtmata ühendust, et ajutiselt asendada lahtiühendamata ühendus.

"Kogu kokkupaneku käigus on sageli vaja toote kvaliteeti mitu korda valida, reguleerida ja täpselt mõõta ning testida.

Lehtmetalli tootmise tunnused

Lehtmetalli tootmise rakendus, kuna lehtmetalli tootmisel on mitmeid eeliseid, nagu tootmise efektiivsus, stabiilne kvaliteet, odav ja saab toota ja toota keerukaid tooteid ja toorikuid. Seetõttu kasutatakse seda laialdaselt mehaaniliste seadmete, sõidukite, lennujaamade, kergetööstuse, mootorite, kodumasinate, elektriseadmete ja nende igapäevaste vajaduste rakendusaladel ning sellel on oluline mõju. Uuringu kohaselt moodustavad lehtmetallist osad autotööstuse osadest 60% ~ 70%; Lennuvälja lehtmetallist osad moodustavad üle 40% kogu masinaosadest; Masina- ja elektrotehnika, instrumendiseadmed ja plekkdetailid armatuurlaual moodustavad 60% ~ 70% tootmis- ja tootmistarvikute arvust; Lehtmetallist osad moodustavad üle 85% elektroonikaseadmete tarvikutest; Igapäevaseadmete lehtmetallist osad müügiturul moodustavad üle 90% kogu metallitööstusest.

Teaduse ja tehnoloogia arengu ning tootmis- ja tootmistehnoloogia arenguga kaasnes suur hulk uusi tehnoloogiaid, nagu lehtmetallist projekteerimis- ja projekteerimisskeem (CAD), abistatav projekteerimine ja tootmine (CAM), projekteerimisprotsessi tehnoloogia (CAE) ja paljud uued masinad ja seadmed, nagu NC -tööpinkide tühjendamine, vormimine, elektrikeevitamine ja keevitamine (näiteks optiliste kiudude laserlõikamine, plasmalõikamismasin, vesinoa lõikamismasin CNC treimispea press ja CNC -tööpingid (lehtmetalli painutamine, keevitusmanipulaator) , robotkeevitus jne) kasutatakse laialdaselt erinevates valdkondades.